Kitűnő tanulók kirándulása 2017

Írta: Administrator - vasárnap 13 augusztus 2017 - 18:16:27 |

20170812jegvilag.jpg

A Schéner Mihály Általános Iskola 29 kitűnő tanulója 2017.08.12-én, második alkalommal Budapestre utazhatott a Fővárosi Nagycirkusz Jégvilág előadására. Nagy izgalommal vártuk az előadást, ami mindenkinek nagyon tetszett. Láthatunk bohócokat, akrobatákat, zsonglőröket, illuzionistákat, akik korcsolyázás közben mutatták be produkciójukat. Lélegzetelállító volt a program.

Délután a CSOPÁ-ba mentünk –ismert nevén Csodák Palotája-, ahol a fizika különböző érdekes törvényeivel ismerkedtünk meg. Nem győztünk egyik helyről a másikra szaladgálni, mert mindent látni szerettünk volna. Látogatásunk végén az Öveges teremben fizikai kísérleteket mutattak be, így ismertük meg a szárazjég és a folyékony nitrogén tulajdonságát. A szerencsések meg is foghatták a mínusz 780C-os szárazjeget.

Köszönjük a kirándulást a Fővárosi Nagycirkusznak, akik ingyenjegyet biztosítottak, Sütő Mária Mártának a buszt, a Nebulókért Alapítványnak a Csopa belépőket, Gácsér Bélánénak aki Budapestről elhozta a cirkuszjegyeket. Köszönjük a kirándulást, azoknak, akik megszervezték és elvitték ezt a kis csapatot: Hrabovszki Tündének, Nagyné Papp Erikának, Piják Andrásnénak és Varga Sándornénak.

Nyomtatóbarát változat