Az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) 2015-ben hatodik alkalommal hirdette meg a Happy-hét elnevezésű vízfogyasztást népszerűsítő programját, melyhez idén iskolánk is csatlakozott. A Happy –hét 2015. március 23-27-ig tart. A program célja, hogy a gyerekek megismerjék a vízfogyasztás előnyeit és cukros üdítőitalok helyett vizet igyanak, törekedjenek az egészséges életmód elérésére. A tanulók az OÉTI által kidolgozott szemléletes, a gyerekek nyelvén megfogalmazott interaktív oktatóanyag segítségével az egészséges folyadékfogyasztási szokásokat, az ivóvíz fontosságát ismerhették meg.

Schéner Mihály Általános Iskola sportcsarnok 2015. 02. 19.

A Csipa Sport és Szabadidő Egyesület szervezésében a DINI fantázia névre hallgató mozgásra alapuló elektronikus képességfejlesztő rendszert próbálták ki tanulóink testnevelés órán ezen a napon.  A tanulók a feladatkártyán kapott  kérdésekre a választ  a sportcsarnok különböző pontjain elhelyezett betűk megfelelő sorrendben való leolvasásával oldották meg,  egy a kezükben lévő elektronikus eszköz segítségével . A helyes válaszokat a számítógépen ellenőrizhették le. A jó megoldás mellett számított a gyorsaság is, ezért folyamatosan ide-oda futó gyermekeket lehetett látni a sportcsarnokban.

A tanulók a lövészet alapjaival is ismerkedhettek egy lézerpuska segíségével.

Oldal:  1 2 3 ... 11 [12] 13 14