teis01.jpg

A téli szünet után megújult erővel folytatja munkáját a Schéner Mihály Általános Iskola TEIS csapata. Folynak a megbeszélések különböző szinteken. Volt már találkozó a KLIK megbízott igazgatója, Bánki András és a magyarbánhegyesi kollégák részvételével. Kéthetente tart megbeszélést Vermes Rita intézményvezető asszonnyal a program trénere Tóth Andrásné, aki a mentorokkal, Gácsér Bélánéval és Nagy Attilával is találkozik  a tapasztalatok egyeztetése céljából. Ami azonban a legfontosabb, a mentorok és a tréner is foglalkozik a gyermekekkel, akik az elmúlt két hónap során már jó néhány sportos programot lebonyolítottak. Haladunk a fő cél, a felnőtt irányítása nélküli önálló TEIS rendezvények felé. Most éppen a Medgyesegyházi Nebulókért Alapítvány „Nebulókért” 10 próba elnevezésű versenyének 6. próbájához állítják össze a gyermekek a feladatokat. A versenyek lebonyolítása is rájuk vár!

PC110459.JPG

SAM_9214.JPG

SAM_9215.JPG

SAM_9284.JPG

SAM_9751.JPG

SAM_9752.JPG

III. Gyulai 56-os Művészeti Emlékverseny élményei…

2014. november 7-én a gitárszakkörösök kis csapata részt vett a gyulai Október 23. Alapítvány által szervezett emlékesten, versmegzenésítés kategóriában. Márai Sándor: Mennyből az angyal c. versét dolgoztuk fel fuvola és gitárkísérettel. Seres Melinda tanár néni és zenésztársa, Hrubák György segített a felkészülésben. A méltó alkalmat megtisztelte több 56-os személyiség, így M. Szabó András Gyula város 1956-os polgármestere is. Az 56-os szellemiség jegyében telt rendezvényen vers-és próza, versillusztráció, versmegzenésítés kategóriákban osztottak díjakat. A diákok átéléssel és felkészülten adták elő a verseket, hangszeres produkciókat a rangos zsűri előtt. A mi zeneszámunkat Perlaki Attila, a gyulai Erkel kórus karnagya értékelte. Nagyon megdicsért bennünket és előadásunkat különdíjjal jutalmazta. A verseny után mindenki részt vehetett egy kötetlen beszélgetéssel egybekötött közös vacsorán. Nagyon jól éreztük magunkat! Jövőre is elmegyünk!

1.jpg
 Seres Melinda, Hrubák György, Katona Réka, Zsilinszki Diána, Kovács Ferenc, Számel Tamás

Oldal:  1 2 3 ... 12 [13] 14