20220512_03.jpg

I.           Csilik Natasa / Szarvas Chován Kálmán AMI
                   II.           Maczelka Boglárka / Medgyesegyháza
                 III.           Seres Gábor / Kondoros Chován Kálmán AMI

A Medgyesegyházi Román Nemzetiségi Önkormányzat különdíja: Maczelka Boglárka A Battonyai Magdu Lucian Román Általános Iskola és Óvoda különdíja: Füri Fanni Délia

5-6. évfolyam
                     I.           Tusjak Zora / Szarvas Chován Kálmán AMI
                   II.           Szklenár Hanna / Szarvas Chován Kálmán AMI
                 III.           Adamik Alexandra / Szarvas Chován Kálmán AMI

A Medgyesegyházi Szlovákok Nemzetiségi Önkormányzatának különdíja: Sutyinszki Jázmin/ Orosháza Liszt Ferenc AMI

Sütő Mária Márta alpolgármester asszony különdíja Futaki Lilla / Medgyesegyháza

A Battonyai Magdu Lucian Román Általános Iskola és Óvoda különdíja: Valyuch Villő / Medgyesegyháza

7-8. évfolyam
         I.           Frankó Fanni / Mezőhegyes
       II.           Trabalka Lilla / Mezőkovácsháza
     III.           Ivacska Fanni / Orosháza Czina Sándor Iskola

A Medgyesegyházi Nebulókért Alapítvány különdíja: Kelemen Laura /

Mezőkovácsháza Orestyákné Pintér Györgyi különdíja: Filóczi Anna / Kondoros Chován Kálmán AMI

Schéner-nap

2022.05.11-én iskolánk méltó módon emlékezett meg névadójáról, Schéner Mihály festőművészről. Az iskolai Diákönkormányzat tagjai megkoszorúzták a településünkön található Schéner Mihály emlékművet.

A nap folyamán a gyerekek felelevenítették és bővítették tudásukat a festő életével kapcsolatosan. Csoportmunkában játékos feladatokat végeztek: puzzle, totó, tabló készítése, festés, színezés. A nap fénypontjaként pedig színek kavalkádjával emlékeztünk meg névadónkról, amikor a gyerekek évfolyamonként különböző színű pólókba öltöztek s „kirakták” a Schéner feliratot.

A projektnap sikeres megszervezését köszönjük szépen Liker Annának, Dávidné Kintner Ágnesnek, Nagy Antalnénak, Likerné Buzás Editnek, Gácsér Bélánénak, Szigetvári Józsefnénak, Répási Évának, Kotroczóné Holecz Editnek és Mihály Evelinnek .

Madarak és fák napja a Schénerben

2022.05.10-én iskolánkban a „Madarak és fák napja” alkalmából a gyerekek közös képzőművészeti produkciót alkottak. Egy nagy fa díszíti azóta az iskolánk emeletes épületi folyosóját, melyet az osztályok által készített madarak és virágok díszítenek. A közös munkával emlékeztünk meg a neves napról, erősítve vele a gyermekek természetvédelem iránti elkötelezettségét. A diákönkormányzat a témával kapcsolatosan osztálytermi dekorációs versenyt is hirdetett az alsó és a felső tagozaton. Az I. helyezett osztályok tortát kaptak, melyet a Szülői Közösségnek köszönhetünk.

Az alábbi eredmények születtek:

-alsó tagozat:I. hely: 4.b
                    II. hely:3.b