Együtt szaval a nemzet 2016

Írta: Administrator - szombat 23 január 2016 - 16:05:36 |

Iskolánk ebben az évben is részt vett az Együtt szaval a nemzet országos programban, ahol a Magyar Kultúra Napja alkalmából az ország sok ezer diákjával együtt , egyszerre szavaltuk el a Himnuszt, a Nemzeti dalt, és a Szülőföldem szép határa című verset.

A sport legyen a Tied!

Írta: Administrator - hétfő 16 november 2015 - 11:03:03 |

Iskolánk egyik nyertese a „Legyen a tied a sport „ elnevezésű programnak. 150.000,- Ft értékben nyertünk a kosárlabda népszerűsítéséhez szükséges eszközöket, kosár palánkokat, gyűrűket és labdákat. A gyermekek sport délután keretében ismerkedhettek a kosárlabda alapjaival. A rendezvényen megjelent dr. Nagy Béla György polgármester úr, Vincze József úr a Magyar Diáksport Szövetség képviselője, Balogné Süli Beáta a Medgyesegyháza SE úszó szakosztályának elnöke,  Uhrin Pál úr a Medgyesegyháza SE labdarúgó szakosztályának elnöke, Szűcs Gábor és Tóth Tamás úr a Békés Megyei Kosárlabda Szövetség képviselői. A megnyitón iskolánk igazgatója, Vermes Rita vette át a nyert sporteszközöket. A délután a mozgás jegyében zajlott. A kosárlabda edzéseken gyakorolt játékokkal népszerűsítették a kosárlabdát a Békéscsaba Kosárlabda Klub hozzánk látogató játékosai. Emellett Barát Martin 3.a osztályos tanuló személyében megtaláltuk a „Kosárra dobás bajnokát”.

Tálcán Kínált egészség

Írta: Administrator - hétfő 28 szeptember 2015 - 12:07:07 |