A Recski Történelmi Emlékparkban jártunk

A gyulai Október 23. Alapítvány szervezésében lehetőséget kaptunk néhányan (Nagy Panna Zsófia, Szekeres Kata, Szél Anikó, Számel Tamás, Csizmadia Bertold), hogy tanulmányi kirándulás keretében elutazhattunk a Bükk-hegységben található településre, Recskre, a Nemzeti Történelmi Emlékhelyre, a „Magyar Gulagra”. Ide hurcolták az 1956-os forradalomban szerepet vállaló hősöket, akik a kommunista rendszer ellenségei lettek. Az autóbuszon M. Szabó András Gyula város 1956-os polgármestere mesélt az átélt fogva tartás szörnyű élményeiről. Számomra legérdekesebb, legmeghatóbb a börtönévekről szóló szomorú tényeket feltáró elbeszélése volt. Az esős időjárás még átélhetőbbé tette számunkra a munkatáborban történt szörnyűségek megértését. Tiszteletadással gondoltunk az áldozatokra az emlékmű előtt, miközben koszorúinkat elhelyeztük. A barakkokban kiállított tárgyak és a hozzá fűződő képanyagok jól bemutatták a táborlakók szomorú sorsát. A kiállításon legmegdöbbentőbb élmény a fogvatartottakról szóló visszaemlékezések és borzasztó életkörülményeik látványa volt. A szövegekből mégis kiderült a hitükből fakadó bizakodás, mennyire reménykedtek, hogy egyszer vége lesz az értelmetlen szenvedésnek.  A nap második részében Egerben álltunk meg: nagyon jót sétáltunk a Dobó-téren, nagyon tetszett a történelmi város hangulata. Társaim nevében is köszönöm a kirándulást Pataky László tanár bácsinak, aki az alapítvány tagja.

okt23alap.jpg

Szél Anikó, Szekeres Kata, Nagy Panna Zsófia, Számel Tamás , Csizmadia Bertold

A Medgyesegyházi Nebulókért Alapítvány  szeptemberben együttműködési megállapodást kötött a Mezőhegyesi székhelyű “Tettrekész” Fiatalok Alapítványa nevű szervezettel. Ez az alapítvány  a TÁMOP 5.5.2-11/2-2012-0087 „”A hátrány leküzdésére – az önkéntesség elterjesztése a Mezőhegyesi Önkéntes Ponttal LHH-s térségben” című pályázat nyertese. Az együttműködésnek köszönhetően 2014.október 13-án megújultak a Jókai utcai iskola kopott udvari játékai és új köntösbe öltözött a kerítés. A festéshez szükséges anyagokat és eszközöket a pályázat részeként megvették a mezőhegyesiek, mi pedig a munkánkat adtuk. Nagyon jó nap volt. 6 óra hossza alatt elkészült minden felület tisztítása és a festés is.

onk01.JPG
Köszönet annak a 45 segítőnek: anyukáknak, apukáknak, iskolai dolgozóknak , a Boldog Otthon Alapítvány két munkatársának, akik ezt a napjukat arra szánták, hogy a gyermekek környezetét szebbé tegyék!

onk02.JPG

Házirend módosítás
                                     Érvényes: 2014.09.01-től

Házirend módosítását elfogadta:
 -  Alkalmazotti közösség
 -  Intézményi Tanács
 -  Diákönkormányzat
 -  Szülői Közösség

„Az iskola életével kapcsolatosan készült fényképeket, felvételeket az intézményvezető és az intézményvezető helyettesek átnézik, hogy melyek kerülhetnek fel az iskola honlapjára, közösségi oldalára (csak olyanok, amelyek nem érintik hátrányosan, vagy hozzák kényelmetlen helyzetbe a szülőt vagy a gyerekeket).”

„Versenyeken, fellépéseken, műsorokon készült fotókat feltesszük a honlapunkra, és a közösségi oldalunkra. Ha szülő kifejezetten kéri, az ő gyermekéről készült fényképet, videót nem szerepeltetjük.”

„A házirendben előírtuk a Schéner Mihály Általános Iskola tanulóinak az egyenruha viselését – sötét alj (nadrág, szoknya), fehér ing vagy blúz. Az egyenruha kiegészül a fiúknak nyakkendővel, a lányoknak sállal, mely sötétkék lesz, rajta világoskék logóval. ”

Oldal:  1 2 3 ... 12 13 [14]